Licensed to Jacob Hespeler Secondary School Track - Site License
                                      HY-TEK's Meet Manager 2019-05-30 05:27 PM
                  WRDSB   Grade 7 & 8 Division B - 2019-05-30                  
                        Jacob Hespeler Secondary School                        
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash 12 Year Old
================================================================
      County: * 12.86  2016        Melissa Berry, MacGregor Se                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 # 1932 Robbins, Jordyn       Park Manor S             14.16  
  2 # 3253 Patel, Kahli          Lester B Pea             14.36  
  3 #  432 Kerrr, Jael           Clemens Mill             14.40  
  4 # 2630 Johnson, Gabriell     Sunnyside Se             14.83  
  5 # 2112 Chen, Taliah          St Andrew's              14.89  
  6 # 1745 Morse, Olivia         Margaret Ave             14.95  
  7 # 3508 Crane, Isabella       Avenue Road              15.25  
  8 # 3613 Flynn, Eve            Vista Hills              15.29  
 
Event 2  Girls 100 Meter Dash 13 Year Old
================================================================
      County: * 12.33  2017        Melissa Berry, MacGregor Se                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2621 Gordon, Jada          Sunnyside Se             13.72  
  2 #  414 Clark, Jordan         Clemens Mill             14.01  
  3 # 3267 Turetska, Mariya      Lester B Pea             14.19  
  4 # 1925 Martin, Taylor        Park Manor S             14.21   14.207
  5 # 1728 Hamilton, Kathlee     Margaret Ave             14.21   14.210
  6 # 2120 Duyzer, Cammie        St Andrew's              14.83  
  7 # 3604 Barnes, Sydney        Vista Hills              14.88  
  8 # 3541 Master, Sania         Avenue Road              17.13  
 
Event 3  Girls 100 Meter Dash 14 Year Old
================================================================
      County: * 12.30  1970        Karen Stieh, Stanley Park                   
  Electronic: # 13.36  2018        Jaiden McBain, Westheights                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  435 Lewis-Green, Ciar     Clemens Mill             14.23  
  2 # 3527 Hicks, Samantha       Avenue Road              14.67  
  3 # 1702 Anthony, Sarah        Margaret Ave             14.70  
  4 # 3212 Bozsitz, Thea         Lester B Pea             15.02  
  5 # 1936 Slade, Allie          Park Manor S             15.16  
  6 # 2607 Beaudry, Sadey        Sunnyside Se             15.48  
  7 # 3655 VanMoerkerke, Mad     Vista Hills              15.50  
  8 # 2137 Harris, Madison       St Andrew's              15.69  
 
Event 4  Boys 100 Meter Dash 12 Year Old
================================================================
      County: * 11.90  2010        Nawaz Uddin, Lincoln Ave.                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2116 De Mocorro, Zary      St Andrew's              13.19  
  2 # 2625 Harris, Cameron       Sunnyside Se             13.67  
  3 # 1714 Coxson, Silas         Margaret Ave             13.76  
  4 # 1935 Sinclair, Stuart      Park Manor S             14.09  
  5 # 3254 Patterson, Jake       Lester B Pea             14.40  
  6 #  406 Butler, Gavin         Clemens Mill             15.08  
  7 # 3668 Yong, Ben             Vista Hills              15.40  
  8 # 3547 Rahmann, Trentin      Avenue Road              20.24  
 
Event 5  Boys 100 Meter Dash 13 Year Old
================================================================
      County: * 11.40  1990        Dave Tomlin, Stanley Park                   
  Electronic: # 11.63  2016        Nathan Pineda, Edna Staebler                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1743 Macleod, Michael      Margaret Ave             12.30  
  2 # 2658 Ozua, Sunday          Sunnyside Se             12.65  
  3 # 1905 Brubacher, Ryan       Park Manor S             12.92  
  4 # 2109 Bondongo, Sam         St Andrew's              13.09  
  5 # 3669 Zekkar, Kareem        Vista Hills              13.42  
  6 #  464 Stokes, Emerson       Clemens Mill             13.47  
  7 # 3540 Martinez, Jacob       Avenue Road              13.77  
  8 # 3230 King, Matthew         Lester B Pea             14.10  
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash 14 Year Old
================================================================
      County: * 11.10  1984        Dave Samuels, Queensmount                   
    County 1: * 11.10  1990        Chris Robinson, Hespeler                    
    County 2: * 11.10  1991        Dave Tomlin, Stanley Park                   
  Electronic: # 12.29  2017        Josiah Davis, Laurentian S                  
Electronic 2: @ 12.29  2018        Murhej Hantoush, Courtland                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2159 Paquette, James       St Andrew's              12.70  
  2 # 3653 Ulaganthan, Narai     Vista Hills              12.74  
  3 # 1746 Munroe, Anthony       Margaret Ave             12.80  
  4 # 1927 O'Donnell, Jack       Park Manor S             12.95  
  5 # 3231 Kleisath, Jaedan      Lester B Pea             13.11  
  6 # 3523 Griffith, Dyson       Avenue Road              13.94  
  7 # 2644 Martin, Derek         Sunnyside Se             14.00  
 
Event 7  Girls 200 Meter Dash 12 Year Old
================================================================
      County: * 26.18  2016        Lily Brown, Laurentian S                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2635 La Flamme, Hope       Sunnyside Se             29.33  
  2 # 3612 Draeger, Rebecca      Vista Hills              29.73  
  3 #  425 Harris, Mya           Clemens Mill             30.46   30.453
  4 # 1946 Williard, Jordan      Park Manor S             30.46   30.458
  5 # 1752 Rivard, Mackenzie     Margaret Ave             31.39  
  6 # 3550 Shields, MacKenzi     Avenue Road              31.92  
  7 # 2143 Kernoghan, Claire     St Andrew's              32.34  
  8 # 3201 Abouzour, Tamara      Lester B Pea             33.04  
 
Event 8  Girls 200 Meter Dash 13 Year Old
================================================================
      County: * 26.36  2013        Kirsten Lowell, Sunnyside                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3215 Campagna, Kaitlin     Lester B Pea             27.99  
  2 # 2111 Chen, Alivia          St Andrew's              28.32  
  3 # 1909 Diefenbacher, Tay     Park Manor S             28.89  
  4 # 3637 Popplewell, Katie     Vista Hills              29.39  
  5 # 1715 Cressman, Lily        Margaret Ave             29.72  
  6 # 2609 Clancy, Graci         Sunnyside Se             30.12  
  7 #  414 Clark, Jordan         Clemens Mill             30.67  
  8 # 3539 Mantley, Bianca       Avenue Road              34.03  
 
Event 9  Girls 200 Meter Dash 14 Year Old
================================================================
      County: * 27.20  1995        Melissa Stevens, Breslau                    
  Electronic: # 27.94  2018        Ali Jasmyn, Edna Staebler                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1766 Vincent, Chloe        Margaret Ave             29.02  
  2 #  415 Crepeault, Hailey     Clemens Mill             30.27  
  3 # 3245 Nazer, Jana           Lester B Pea             30.43  
  4 # 1947 Wilson, Marissa       Park Manor S             30.44  
  5 # 3672 Zhao, Freda           Vista Hills              32.87  
  6 # 2164 Riche, Rachel         St Andrew's              33.95  
  7 # 2610 Crews, Hailey         Sunnyside Se             34.78  
 
Event 10  Boys 200 Meter Dash 12 Year Old
================================================================
      County: * 25.20  1998        Jason Vincent, Queensmount                  
  Electronic: # 25.81  2016        Joshua Thomas, Queensmount                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2116 De Mocorro, Zary      St Andrew's              27.37  
  2 # 1755 Schedewitz, Bryce     Margaret Ave             28.91  
  3 # 1941 Uhrig, Josh           Park Manor S             29.32  
  4 # 3246 Nessel, Alex          Lester B Pea             29.35  
  5 # 2605 Alhaji, Fadi          Sunnyside Se             30.89  
  6 #  445 Miranda, Cole         Clemens Mill             31.21  
  7 # 3661 Wilson, Quade         Vista Hills              37.30  
 
Event 11  Boys 200 Meter Dash 13 Year Old
================================================================
      County: * 23.50  1990        Dave Tomlin, Stanley Park                   
  Electronic: # 24.11  2016        Nathan Pineda, Edna Staeble                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  454 Portillopacheco,      Clemens Mill             26.22  
  2 # 3230 King, Matthew         Lester B Pea             26.27  
  3 # 3644 Sadou, Ryan           Vista Hills              27.24  
  4 # 2627 Hodisan, Allan        Sunnyside Se             27.54  
  5 # 1945 Weissenboeck, Emm     Park Manor S             28.80  
  6 # 3559 Wilson, Michael       Avenue Road              29.44  
  7 # 2119 Dunnett, Ethan        St Andrew's              29.56  
  8 # 1704 Baale, James          Margaret Ave             35.59  
 
Event 12  Boys 200 Meter Dash 14 Year Old
================================================================
      County: * 22.70  1991        Dave Tomlin, Stanley Park                   
  Electronic: # 25.15  2014        Jesse Gallant, Westheights                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1746 Munroe, Anthony       Margaret Ave             25.68  
  2 # 1906 Chumley, Andrew       Park Manor S             28.66  
  3 # 2168 Stapleton, Liam       St Andrew's              29.07  
  4 # 3203 Al Zoubi, Omar        Lester B Pea             29.32  
  5 # 2656 Ochola, Joshua        Sunnyside Se             29.61  
  6 # 3632 Najib, Hamzah         Vista Hills              30.07  
  7 #  457 Scherer, Ethan        Clemens Mill             30.78  
  8 # 3502 Alwan, Ahmad          Avenue Road              32.76  
 
Event 13  Girls 400 Meter Dash 12 Year Old
================================================================
      County: * 1:00.90  2010        Kaliee Sawyer, Margaret. Ave.             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3236 McDonald, Abby        Lester B Pea           1:13.73  
  2 # 3646 Shields, Amelia       Vista Hills            1:13.83  
  3 # 2142 Johnston, Kelsey      St Andrew's            1:14.17  
  4 # 1737 Langenberg, Hanna     Margaret Ave           1:15.16  
  5 # 2623 Hackbart, Kara        Sunnyside Se           1:20.04  
  6 #  403 Audette, Emma         Clemens Mill           1:24.46  
  7 # 3532 Kabbar, Sujude        Avenue Road            1:27.70  
 
Event 14  Girls 400 Meter Dash 13 Year Old
================================================================
      County: * 1:02.18  2010        Kaliee Sieling, Centennial                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2111 Chen, Alivia          St Andrew's            1:05.47  
  2 # 3208 Blackburn, Sierra     Lester B Pea           1:06.13  
  3 # 3630 Missikowski, Soph     Vista Hills            1:12.18  
  4 # 1918 Krywiak, Hailey       Park Manor S           1:12.71  
  5 #  467 Yaacoub, Hana         Clemens Mill           1:13.45  
  6 # 1713 Cotoc, Debora         Margaret Ave           1:16.50  
  7 # 2636 Lala, Safiye          Sunnyside Se           1:16.75  
 
Event 15  Girls 400 Meter Dash 14 Year Old
================================================================
      County: * 59.04  2011        Kaliee Sawyer, Margaret. Ave.               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1766 Vincent, Chloe        Margaret Ave           1:06.18  
  2 # 3209 Blackburn, Sydney     Lester B Pea           1:09.37  
  3 # 3616 Harpster, Ellie       Vista Hills            1:14.86  
  4 # 2164 Riche, Rachel         St Andrew's            1:17.00  
  5 # 2624 Hajjouli, Elisa       Sunnyside Se           1:17.91  
  6 #  435 Lewis-Green, Ciar     Clemens Mill           1:31.53  
  7 # 3534 King, Jaeda           Avenue Road            1:35.99  
 
Event 16  Boys 400 Meter Dash 12 Year Old
================================================================
      County: * 57.80  1995        Terry Gayman, Stanley Park                  
  Electronic: # 58.67  2016        Om Patel, Moffat Creek                      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1749 Perera, Suneru        Margaret Ave           1:04.64  
  2 # 1935 Sinclair, Stuart      Park Manor S           1:06.04  
  3 # 2605 Alhaji, Fadi          Sunnyside Se           1:07.93  
  4 # 3248 Noussis, Christos     Lester B Pea           1:08.16  
  5 # 3609 Caballero, David      Vista Hills            1:15.37  
  6 #  447 Oberle, James         Clemens Mill           1:19.07  
  7 # 2161 Potma, Syberen        St Andrew's            1:19.17  
  8 # 3524 Haider, Ibraheem      Avenue Road            1:33.93  
 
Event 17  Boys 400 Meter Dash 13 Year Old
================================================================
      County: * 55.00  1990        Liem Vo Nguyen, Centennial                  
  Electronic: # 55.78  2016        Logan Rieck, Doon                           
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2109 Bondongo, Sam         St Andrew's              59.82  
  2 #  423 Hajjo, Omar           Clemens Mill           1:02.86  
  3 # 2652 Neomytka, Owen        Sunnyside Se           1:03.38  
  4 # 3602 Almeida, Mateus       Vista Hills            1:03.96  
  5 # 1937 Smith, Tyler          Park Manor S           1:05.78  
  6 # 3256 Radley, Damon         Lester B Pea           1:08.68  
  7 # 1704 Baale, James          Margaret Ave           1:10.94  
  8 # 3515 Duncan, Charles       Avenue Road            1:28.72  
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash 14 Year Old
================================================================
      County: * 55.30  1979        Clifton Kerr, Wm. G. Davis                  
  Electronic: # 56.42  2014        Jesse Gallant, Westheights                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1716 Deep, Gavin           Margaret Ave           1:02.81  
  2 # 2121 Dyer, Gabe            St Andrew's            1:03.97  
  3 # 3652 Tran, Will            Vista Hills            1:05.38  
  4 # 3525 Harrington, Jakob     Avenue Road            1:06.60  
  5 # 3234 Marner, Broedan       Lester B Pea           1:07.46  
  6 # 2656 Ochola, Joshua        Sunnyside Se           1:09.16  
  7 # 1942 Walker, Mitchell      Park Manor S           1:19.49  
 
Event 19  Girls 800 Meter Run 12 Year Old
================================================================
      County: * 2:25.20  1995        Erin McClure, Centennial                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3235 McCormick, Rachel     Lester B Pea           2:43.16  
  2 # 3642 Reusing, Grace        Vista Hills            2:50.41  
  3 # 2142 Johnston, Kelsey      St Andrew's            3:00.94  
  4 #  421 Gushue, Allie         Clemens Mill           3:03.22  
  5 # 1737 Langenberg, Hanna     Margaret Ave           3:06.37  
  6 # 3551 Slingsby, Faith       Avenue Road            3:16.83  
  7 # 2647 ME, ME                Sunnyside Se           3:37.64  
 
Event 20  Girls 800 Meter Run 13 Year Old
================================================================
      County: * 2:17.30  1996        Erin McClure, Centennial                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3615 Halley, Kate          Vista Hills            2:40.22  
  2 # 3208 Blackburn, Sierra     Lester B Pea           2:40.33  
  3 # 1748 Olijnyk, Bree         Margaret Ave           2:56.48  
  4 #  467 Yaacoub, Hana         Clemens Mill           3:03.71  
  5 # 2152 Martin, Brooke        St Andrew's            3:06.83  
 -- # 3548 Relf, Lexus           Avenue Road                DNF  
 
Event 21  Girls 800 Meter Run 14 Year Old
================================================================
      County: * 2:18.21  2011        Kaliee Sawyer, Margaret. Ave.             
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1721 Fryer, Leah           Margaret Ave           2:48.78  
  2 # 1904 Brubacher, Ayla       Park Manor S           2:50.97  
  3 # 3244 Nagge, Kate           Lester B Pea           2:51.24  
  4 #  416 Dinney, Taylor        Clemens Mill           2:51.85  
  5 # 3608 Bumstead, Sarah       Vista Hills            3:08.45  
  6 # 3522 Gingerich, Emily      Avenue Road            4:07.23  
 
Event 22  Boys 800 Meter Run 12 Year Old
================================================================
      County: * 2:15.10  1984        Jason Sawyer, Conestogo                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1723 Giles, Taye           Margaret Ave           2:33.38  
  2 # 3264 Snyder, Sam           Lester B Pea           2:42.15  
  3 # 1941 Uhrig, Josh           Park Manor S           2:44.03  
  4 # 2663 Petzold, Cole         Sunnyside Se           2:49.33  
  5 # 2107 Bilodeau, Bryson      St Andrew's            2:50.69  
  6 # 3650 Suriano, Dominic      Vista Hills            2:56.02  
  7 #  413 Church, Nick          Clemens Mill           2:59.04  
 
Event 23  Boys 800 Meter Run 13 Year Old
================================================================
      County: * 2:06.00  1981        Steve Sikic, Sunnyside                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2117 Deml, Parker          St Andrew's            2:24.14  
  2 # 1937 Smith, Tyler          Park Manor S           2:31.70  
  3 # 2652 Neomytka, Owen        Sunnyside Se           2:36.12  
  4 # 1732 Hodson, Tim           Margaret Ave           2:38.61  
  5 # 3625 Liu, Tong             Vista Hills            2:49.19  
  6 # 3217 Chan, Thomas          Lester B Pea           2:52.49  
  7 # 3537 Lopez, Cody           Avenue Road            2:57.77  
 
Event 24  Boys 800 Meter Run 14 Year Old
================================================================
      County: * 2:09.60  1976        Mike Bielak, Lincoln Heights              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1761 Thibodeau, Chris      Margaret Ave           2:24.00  
  2 # 3617 Hay, Ethan            Vista Hills            2:24.09  
  3 # 3251 O'Hearn, Ty           Lester B Pea           2:40.43  
  4 # 2108 Bogias, Ben           St Andrew's            2:41.69  
  5 # 1939 Speiran, Ian          Park Manor S           2:43.93  
  6 # 2660 Paul, Jacob           Sunnyside Se           2:58.63  
  7 # 3556 Virk, Ziaan           Avenue Road            3:29.06  
 
Event 25  Girls 1500 Meter Run Open
================================================================
      County: * 4:37.80  1996        Erin McClure, Centennial                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3615 Halley, Kate          Vista Hills            5:29.00  
  2 # 3242 Morton, Avery         Lester B Pea           5:41.81  
  3 # 1748 Olijnyk, Bree         Margaret Ave           5:47.08  
  4 # 3249 Nyman, Jill           Lester B Pea           5:47.95  
  5 # 1919 Leonard, Megan        Park Manor S           5:54.12  
  6 # 2134 Green, Julia          St Andrew's            5:59.23  
  7 # 2152 Martin, Brooke        St Andrew's            6:02.51  
  8 #  436 Litwiller, Brooke     Clemens Mill           6:04.73  
  9 #  450 Pearson, Ainsley      Clemens Mill           6:22.97  
 10 # 2653 Nourani, Kenzie       Sunnyside Se           6:44.19  
 -- # 3638 Powel, Reegan         Vista Hills                DNF  
 
Event 26  Boys 1500 Meter Run Open
================================================================
      County: * 4:24.50  1984        Jason Sawyer, Conestogo                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1761 Thibodeau, Chris      Margaret Ave           5:00.07  
  2 # 1723 Giles, Taye           Margaret Ave           5:00.62  
  3 # 3663 Wong, Nathan          Vista Hills            5:14.72  
  4 # 3540 Martinez, Jacob       Avenue Road            5:30.34  
  5 #  459 Shakeel, Bilal        Clemens Mill           5:32.16  
  6 # 2661 Peppas, Stephen       Sunnyside Se           5:35.77  
  7 # 2178 Wood, Jack            St Andrew's            5:35.80  
  8 # 3241 Mills, Denver         Lester B Pea           5:36.28  
  9 # 3625 Liu, Tong             Vista Hills            5:48.76  
 10 # 2620 Goral, Thorin         Sunnyside Se           5:52.04  
 11 # 3207 Bhudiraja, Moulik     Lester B Pea           5:58.64  
 12 # 2114 Court, Regan          St Andrew's            6:01.32  
 
Event 27  Girls 60 Meter Hurdles 12 Year Old
================================================================
      County: *  9.80  1997        Monique Pinnock, A. R. Kaufman              
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1718 Dobbin, Katie         Margaret Ave             11.28  
  2 # 3211 Bonneville, Erin      Lester B Pea             12.25  
  3 # 2642 Mahmood, Muna         Sunnyside Se             12.95  
  4 # 2144 Kersey, Hannah        St Andrew's              13.28  
  5 #  417 Dissanayake, Chay     Clemens Mill             13.91  
 
Event 28  Girls 60 Meter Hurdles 13 Year Old
================================================================
      County: *  9.30  2007        Alex Rudow, Margaret Ave.                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1750 Philion Maxwell,      Margaret Ave             10.66  
  2 # 2166 Shore, Caitlyn        St Andrew's              11.47  
  3 # 2626 Heimbecker, Rylie     Sunnyside Se             12.30  
  4 # 3262 Sharma, Krishna       Lester B Pea             12.90  
 
Event 29  Girls 60 Meter Hurdles 14 Year Old
================================================================
      County: *  9.20  2001        Jillian Simmons, Stanley Park               
  Electronic: # 10.10  2016        Sarah Meston, MacGregor                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1708 Buschlen, Shonna      Margaret Ave             10.62  
  2 # 3244 Nagge, Kate           Lester B Pea             11.48  
  3 # 2160 Pond, Olivia          St Andrew's              12.78  
  4 # 2672 White, Katie          Sunnyside Se             12.84  
  5 #  443 McKee, Cassie         Clemens Mill             15.42  
 
Event 30  Boys 60 Meter Hurdles 12 Year Old
================================================================
      County: *  8.70  1990        Mike Lavell, Stanley Park                   
  Electronic: #  9.51  2014        Adam Exley, Westheights                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1714 Coxson, Silas         Margaret Ave             10.26  
  2 # 3246 Nessel, Alex          Lester B Pea             10.96  
  3 # 2604 Alexander, Jerrel     Sunnyside Se             11.67  
  4 #  468 Yakoub, Michael       Clemens Mill             11.95  
 
Event 31  Boys 60 Meter Hurdles 13 Year Old
================================================================
      County: *  8.60  1996        Sevag Kelian, Queensmount                   
  Electronic: #  9.07  2018        MARCUS KANHAI, CENTENNIAL                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1726 Grenke, Holden        Margaret Ave             10.13  
  2 #  454 Portillopacheco,      Clemens Mill             10.19  
  3 # 2141 Jenkins, Tyson        St Andrew's              10.61  
  4 # 2651 Mughamis, Bashar      Sunnyside Se             11.76  
 
Event 32  Boys 60 Meter Hurdles 14 Year Old
================================================================
      County: *  8.40  1995        Chris Kerr, Hespeler                        
  Electronic: #  9.21  2018        Kaden Summers, Laurelwood                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2159 Paquette, James       St Andrew's              10.51  
  2 # 1756 Schroeder, Owen       Margaret Ave             11.11  
  3 # 2639 Lian, Thawng          Sunnyside Se             11.86  
 
Event 33  Girls 4x100 Meter Relay 12 Year Old
================================================================
      County: * 53.28  2016        Laurentian Senior, Laurentian S             
                       J Sealy, L Brown, T Johnson, Y Cudjoe             
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Lester B Pearson                                      58.11  
     1) #3213 Bratu, Ana                2) #3253 Patel, Kahli             
     3) #3268 Vingkar, Juili            4) #3235 McCormick, Rachel        
  2 Park Manor Senior                                     58.56  
     1) #1919 Leonard, Megan            2) #1946 Williard, Jordan         
     3) #1930 Pollard, Jessica          4) #1932 Robbins, Jordyn          
  3 Sunnyside Senior                                      59.21  
     1) #2669 Tsandelis, Natalie        2) #2630 Johnson, Gabrielle       
     3) #2642 Mahmood, Muna             4) #2635 La Flamme, Hope          
  4 Margaret Avenue Senior                              1:00.53  
     1) #1760 Shoemaker, Alyssa         2) #1745 Morse, Olivia            
     3) #1765 Velle, Julia              4) #1752 Rivard, Mackenzie        
  5 St Andrew's Senior                                  1:00.87  
     1) #2103 Akter, Jasmine            2) #2112 Chen, Taliah             
     3) #2143 Kernoghan, Claire         4) #2165 Sehar, Seemab            
  6 Vista Hills                                         1:00.94  
     1) #3613 Flynn, Eve                2) #3646 Shields, Amelia          
     3) #3614 Gawish, Arwa              4) #3642 Reusing, Grace           
  7 Avenue Road                                         1:01.41  
     1) #3508 Crane, Isabella           2) #3535 Kirk, Jaden              
     3) #3551 Slingsby, Faith           4) #3550 Shields, MacKenzie       
  8 Clemens Mill                                        1:01.63  
     1) #456 Ryan, Alexis               2) #465 Swann, Julia              
     3) #448 Pahal, Kamal               4) #452 Pereira, Mackenzie        
 
Event 34  Girls 4x100 Meter Relay 13 Year Old
================================================================
      County: * 52.23  2016        Westheights, Westheights                    
                       O Holness, A Treusch, K Steinberg, E Lemieux      
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Margaret Avenue Senior                                55.12  
     1) #1731 Henry, Diamond            2) #1715 Cressman, Lily           
     3) #1724 Girard, Olivia            4) #1728 Hamilton, Kathleen       
  2 Lester B Pearson                                      55.38  
     1) #3221 Elmslie, Isabella         2) #3267 Turetska, Mariya         
     3) #3215 Campagna, Kaitlin         4) #3258 Rahal, Sabrina           
  3 Sunnyside Senior                                      57.28  
     1) #2626 Heimbecker, Rylie         2) #2617 Farquharson, Tashiauna   
     3) #2609 Clancy, Graci             4) #2621 Gordon, Jada             
  4 St Andrew's Senior                                    58.17  
     1) #2111 Chen, Alivia              2) #2124 Farrell, Sarah           
     3) #2120 Duyzer, Cammie            4) #2166 Shore, Caitlyn           
  5 Vista Hills                                           58.64  
     1) #3637 Popplewell, Katie         2) #3606 Baumann, Kayla           
     3) #3636 Phan, Jennifer            4) #3604 Barnes, Sydney           
  6 Park Manor Senior                                     58.77  
     1) #1925 Martin, Taylor            2) #1948 Woods, Paige             
     3) #1918 Krywiak, Hailey           4) #1909 Diefenbacher, Taya       
  7 Clemens Mill                                          59.66  
     1) #433 Khaira, Ramneek            2) #467 Yaacoub, Hana             
     3) #427 Honeyghan, Jaida           4) #414 Clark, Jordan             
  8 Avenue Road                                         1:05.05  
     1) #3539 Mantley, Bianca           2) #3560 Zubair, Aima             
     3) #3538 Malik, Alisha             4) #3541 Master, Sania            
 
Event 35  Girls 4x100 Meter Relay 14 Year Old
================================================================
      County: * 54.40  1986        , St. Andrew's                              
  Electronic: # 54.70  2018        Stanley Park Senior, Stanley Park           
                       S Miller, A Peters, M Hilker, G Bailey            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Margaret Avenue Senior                                56.79  
     1) #1727 Guppy, Tessa              2) #1736 Kuan, Isabella           
     3) #1768 Xu, Yimeng                4) #1702 Anthony, Sarah           
  2 Lester B Pearson                                      57.03  
     1) #3245 Nazer, Jana               2) #3216 Canhoto, Julia           
     3) #3252 Ou, Olivia                4) #3212 Bozsitz, Thea            
  3 Park Manor Senior                                     58.33  
     1) #1936 Slade, Allie              2) #1904 Brubacher, Ayla          
     3) #1910 Dueck, Amy                4) #1947 Wilson, Marissa          
  4 Vista Hills                                         1:00.08  
     1) #3616 Harpster, Ellie           2) #3660 Wienburg, Monique        
     3) #3672 Zhao, Freda               4) #3655 VanMoerkerke, Maddy      
  5 St Andrew's Senior                                  1:01.90  
     1) #2132 Goodwin, Ella             2) #2137 Harris, Madison          
     3) #2171 Taggart, Macie            4) #2160 Pond, Olivia             
  6 Avenue Road                                         1:02.54  
     1) #3534 King, Jaeda               2) #3549 Rose, Kira               
     3) #3527 Hicks, Samantha           4) #3543 Monsalvo, Kennedy        
  7 Clemens Mill                                        1:02.94  
     1) #415 Crepeault, Hailey          2) #418 Estey, Kenya              
     3) #420 Graveline, Caitlyn         4) #435 Lewis-Green, Ciara        
  8 Sunnyside Senior                                    1:03.26  
     1) #2646 McQuabbie, Emilie         2) #2624 Hajjouli, Elisa          
     3) #2610 Crews, Hailey             4) #2607 Beaudry, Sadey           
 
Event 36  Boys 4x100 Meter Relay 12 Year Old
================================================================
      County: * 50.60  1995        , Stanley Park                              
  Electronic: # 51.06  2016        Queensmount Senior, Queensmount             
                       J Thomas                                          
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Margaret Avenue Senior                                54.11  
     1) #1755 Schedewitz, Bryce         2) #1749 Perera, Suneru           
     3) #1714 Coxson, Silas             4) #1762 Vanderveen, Tyler        
  2 Sunnyside Senior                                      55.52  
     1) #2663 Petzold, Cole             2) #2605 Alhaji, Fadi             
     3) #2631 Karki, Gopal              4) #2625 Harris, Cameron          
  3 St Andrew's Senior                                    55.89  
     1) #2116 De Mocorro, Zary          2) #2115 Cummings, Thomas         
     3) #2129 Fries, Cameron            4) #2174 Tulloch, Heath           
  4 Lester B Pearson                                      56.60  
     1) #3246 Nessel, Alex              2) #3247 Nessel, Toby             
     3) #3248 Noussis, Christos         4) #3254 Patterson, Jake          
  5 Vista Hills                                           57.78  
     1) #3658 Wei, Michael              2) #3628 Malseed, Nolan           
     3) #3648 Sun, Eric                 4) #3668 Yong, Ben                
  6 Park Manor Senior                                     57.99  
     1) #1940 Strohoff, Justin          2) #1934 Shantz, Seth             
     3) #1913 Habermehl, Hudson         4) #1935 Sinclair, Stuart         
  7 Clemens Mill                                        1:01.59  
     1) #411 Chhelavda, Keeran          2) #445 Miranda, Cole             
     3) #447 Oberle, James              4) #406 Butler, Gavin             
  8 Avenue Road                                         1:02.56  
     1) #3524 Haider, Ibraheem          2) #3547 Rahmann, Trentin         
     3) #3554 Strang, Nathaniel         4) #3503 Barry, Travis            
 
Event 37  Boys 4x100 Meter Relay 13 Year Old
================================================================
      County: * 48.20  1991        , Centennial                                
  Electronic: # 48.53  2016        MacGregor Senior, MacGregor                 
                       B Bagni, T Banjoko, A Browne, J Philip            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Margaret Avenue Senior                                50.62  
     1) #1704 Baale, James              2) #1726 Grenke, Holden           
     3) #1722 Fujii, Yujiro             4) #1743 Macleod, Michael         
  2 Park Manor Senior                                     51.18  
     1) #1921 Martin, Brody             2) #1903 Birmingham, Drew         
     3) #1949 Young, Mitchell           4) #1905 Brubacher, Ryan          
  3 Sunnyside Senior                                      51.49  
     1) #2652 Neomytka, Owen            2) #2618 Foster-Newman, Kai       
     3) #2627 Hodisan, Allan            4) #2658 Ozua, Sunday             
  4 Clemens Mill                                          52.27  
     1) #423 Hajjo, Omar                2) #464 Stokes, Emerson           
     3) #426 Harrison, Jonathan         4) #454 Portillopacheco, Alejandro
  5 Vista Hills                                           52.30  
     1) #3644 Sadou, Ryan               2) #3627 Lu, Jacky                
     3) #3669 Zekkar, Kareem            4) #3623 Kalra, Varun             
  6 St Andrew's Senior                                    52.96  
     1) #2109 Bondongo, Sam             2) #2117 Deml, Parker             
     3) #2153 McElweenie, Robbie        4) #2141 Jenkins, Tyson           
  7 Avenue Road                                           53.47  
     1) #3512 Delaney, Markus           2) #3542 Miller, Tristan          
     3) #3559 Wilson, Michael           4) #3540 Martinez, Jacob          
  8 Lester B Pearson                                      54.65  
     1) #3206 Bernhardt, Carson         2) #3223 Ford, Jacob              
     3) #3256 Radley, Damon             4) #3230 King, Matthew            
 
Event 38  Boys 4x100 Meter Relay 14 Year Old
================================================================
      County: * 47.70  1992        , Queensmount                               
  Electronic: # 50.05  2015        Sunnyside Senior, Sunnyside                 
                       N Bent, W Edwards, E Maltby, L Bickers            
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Margaret Avenue Senior                                51.12  
     1) #1770 Zavitz, Kevin             2) #1709 Carter, Zach             
     3) #1716 Deep, Gavin               4) #1746 Munroe, Anthony          
  2 Lester B Pearson                                      52.17  
     1) #3203 Al Zoubi, Omar            2) #3234 Marner, Broedan          
     3) #3263 Simmons, Mitch            4) #3231 Kleisath, Jaedan         
  3 Vista Hills                                           53.08  
     1) #3605 Bauer, Zekhari            2) #3632 Najib, Hamzah            
     3) #3617 Hay, Ethan                4) #3653 Ulaganthan, Narain       
  4 Park Manor Senior                                     53.52  
     1) #1902 Armstrong, Tucker         2) #1943 Warren, Ethan            
     3) #1906 Chumley, Andrew           4) #1927 O'Donnell, Jack          
  5 St Andrew's Senior                                    53.96  
     1) #2157 Moore, Jett               2) #2159 Paquette, James          
     3) #2168 Stapleton, Liam           4) #2155 Melo, Isaac              
  6 Sunnyside Senior                                      54.45  
     1) #2656 Ochola, Joshua            2) #2628 Ibanez, Matteo           
     3) #2644 Martin, Derek             4) #2637 Lam, Danny               
 
Event 39  Girls High Jump 12 Year Old
================================================================
 Brianna Jacobi 1.55m 2016  Park Manor  ???
      County: * 1.55m  2016        Brianna Jacobi, Park Manor S                
    County 1: * 1.55m  2018        Delaney Cortes, Conestogo                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3642 Reusing, Grace        Vista Hills              1.33m  
  2 # 3613 Flynn, Eve            Vista Hills              1.30m  
  3 # 2127 Fernandes, Reilly     St Andrew's             J1.30m  
  4 # 1741 Lynett, Lillian       Margaret Ave             1.25m  
  5 # 2145 Koch, Elise           St Andrew's             J1.25m  
  6 # 2634 Kong, Nyamouch        Sunnyside Se             1.20m  
  6 # 3550 Shields, MacKenzi     Avenue Road              1.20m  
  8 # 2668 Shrum, Laura          Sunnyside Se            J1.20m  
  9 # 1769 Yorke, Emma           Margaret Ave             1.15m  
 -- # 3551 Slingsby, Faith       Avenue Road               FAIL  
 -- # 3226 Harding, Morgan       Lester B Pea              FAIL  
 
Event 40  Girls High Jump 13 Year Old
================================================================
      County: * 1.60m  1985        Jennifer Hume, MacGregor                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2150 Lirette, Ellie        St Andrew's              1.36m  
  2 # 2154 McLachlan, Ashlyn     St Andrew's              1.33m  
  3 # 1915 Hume, Megan           Park Manor S             1.30m  
  4 # 3634 O'Leary, Kaityln      Vista Hills              1.25m  
  5 # 3520 Gangat, Aalia         Avenue Road             J1.25m  
  6 # 3630 Missikowski, Soph     Vista Hills             J1.25m  
  7 # 1705 Bigger, Leia          Margaret Ave             1.10m  
 
Event 41  Girls High Jump 14 Year Old
================================================================
      County: * 1.65m  1982        Mavis Griffith, St. Andrew's                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1727 Guppy, Tessa          Margaret Ave             1.43m  
  2 # 1768 Xu, Yimeng            Margaret Ave             1.34m  
  3 # 2672 White, Katie          Sunnyside Se             1.28m  
  4 # 2175 Whalen, Chloe         St Andrew's              1.20m  
  4 # 1904 Brubacher, Ayla       Park Manor S             1.20m  
  4 # 2130 Goetz, Isabel         St Andrew's              1.20m  
  7 # 2633 Kim, Zinna            Sunnyside Se             1.15m  
 
Event 42  Boys High Jump 12 Year Old
================================================================
      County: * 1.65m  1993        Tim Goodwin, Silverheights                  
    County 1: * 1.65m  2008        Jalen Noronha, W.T. Townsend                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3218 Cole, Dante           Lester B Pea             1.45m  
  2 # 2641 Ly, Jordan            Sunnyside Se             1.38m  
  3 # 2174 Tulloch, Heath        St Andrew's              1.30m  
  4 # 3248 Noussis, Christos     Lester B Pea            J1.30m  
  5 # 3621 Ismaeil, Soheyl       Vista Hills             J1.30m  
  6 # 1762 Vanderveen, Tyler     Margaret Ave            J1.30m  
  7 # 3658 Wei, Michael          Vista Hills              1.25m  
  7 # 1767 Wagner, Konrad        Margaret Ave             1.25m  
  7 # 2631 Karki, Gopal          Sunnyside Se             1.25m  
 -- # 2149 Larson, Braydon       St Andrew's               FAIL  
 
Event 43  Boys High Jump 13 Year Old
================================================================
      County: * 1.78m  1984        Nick Pentsa, Stanley Park                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2658 Ozua, Sunday          Sunnyside Se             1.60m  
  2 # 3635 Paraschiv, Alex       Vista Hills             J1.60m  
  3 # 2148 LaPierre, Owen        St Andrew's              1.51m  
  4 # 1928 Perry, Koen           Park Manor S             1.48m  
  5 # 1949 Young, Mitchell       Park Manor S             1.45m  
  6 # 3557 Watson, Mataous       Avenue Road              1.40m  
  7 # 2618 Foster-Newman, Ka     Sunnyside Se            J1.40m  
  8 # 1739 Liu, Cody             Margaret Ave            J1.40m  
  9 # 3512 Delaney, Markus       Avenue Road              1.35m  
  9 # 1732 Hodson, Tim           Margaret Ave             1.35m  
  9 # 2139 Hillier, Daniel       St Andrew's              1.35m  
 12 # 3243 Murtha, Jack          Lester B Pea             1.30m  
 
Event 44  Boys High Jump 14 Year Old
================================================================
      County: * 1.83m  1994        Lauchie McNeil, Westheights                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3231 Kleisath, Jaedan      Lester B Pea             1.56m  
  2 # 1927 O'Donnell, Jack       Park Manor S             1.53m  
  3 # 3649 Sun (8), Eric         Vista Hills             J1.53m  
  4 # 2101 Adams, Jagger         St Andrew's              1.50m  
  5 # 1902 Armstrong, Tucker     Park Manor S             1.45m  
  5 # 1756 Schroeder, Owen       Margaret Ave             1.45m  
  7 # 3605 Bauer, Zekhari        Vista Hills             J1.45m  
  8 # 2650 Morgan, Kyler         Sunnyside Se             1.35m  
  8 # 1763 Vankoughnett, Dun     Margaret Ave             1.35m  
  8 # 2108 Bogias, Ben           St Andrew's              1.35m  
 -- # 3241 Mills, Denver         Lester B Pea              FAIL  
 -- # 2665 Rousselle, Noah       Sunnyside Se              FAIL  
 
Event 45  Girls Other SLJ 12 Year Old
================================================================
      County: * 2.54m  1979        Elysia Dywan, MacGregor                     
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2630 Johnson, Gabriell     Sunnyside Se             2.29m  
  2 # 3665 Xie, Sydney           Vista Hills              2.25m  
  3 # 2112 Chen, Taliah          St Andrew's              2.21m  
  4 # 3657 Wang, Katherine       Vista Hills              2.19m  
  5 # 1752 Rivard, Mackenzie     Margaret Ave            J2.19m  
  6 # 1745 Morse, Olivia         Margaret Ave             2.13m  
  7 # 2634 Kong, Nyamouch        Sunnyside Se             2.06m  
  7 # 3268 Vingkar, Juili        Lester B Pea             2.06m  
  9 # 2156 Milohnic, Lola        St Andrew's              2.03m  
  9 # 3204 Alekberova, Sima      Lester B Pea             2.03m  
 11 #  455 Reynolds, Payton      Clemens Mill             1.84m  
 12 #  430 Johal, Emma           Clemens Mill             1.69m  
 13 # 3511 Darsot, Humayraa      Avenue Road              1.65m  
 
Event 46  Girls Other SLJ 13 Year Old
================================================================
      County: * 2.60m  1982        Stephanie McWaters, Park Manor              
    County 1: * 2.60m  2013        Ameke Yao, Northlake Woods                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2124 Farrell, Sarah        St Andrew's              2.31m  
  2 # 3636 Phan, Jennifer        Vista Hills              2.29m  
  3 #  466 Tran, Tracy           Clemens Mill             2.23m  
  4 # 2613 Dorleon, Janae        Sunnyside Se             2.22m  
  5 # 1918 Krywiak, Hailey       Park Manor S             2.18m  
  6 # 3224 Groom, Jasmine        Lester B Pea            J2.18m  
  7 # 1728 Hamilton, Kathlee     Margaret Ave             2.17m  
  8 # 2617 Farquharson, Tash     Sunnyside Se             2.16m  
  9 # 1754 Sachs, Meeghan        Margaret Ave             2.14m  
 10 # 2154 McLachlan, Ashlyn     St Andrew's              2.11m  
 11 # 3546 Obrien, Ryleigh       Avenue Road              2.08m  
 12 # 3531 Jonkman, Amaya        Avenue Road              1.99m  
 13 # 3610 Choi, Sunny           Vista Hills              1.98m  
 14 # 3232 Kula, Isabelle        Lester B Pea             1.87m  
 15 #  405 Brestovacki, Lydi     Clemens Mill             1.64m  
 
Event 47  Girls Other SLJ 14 Year Old
================================================================
      County: * 2.64m  1982        Andria Brown, Wm.G. Davis                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1708 Buschlen, Shonna      Margaret Ave             2.35m  
  2 # 1727 Guppy, Tessa          Margaret Ave             2.31m  
  3 # 1923 Martin, Madison       Park Manor S             2.30m  
  4 # 3660 Wienburg, Monique     Vista Hills              2.23m  
  5 # 2160 Pond, Olivia          St Andrew's              2.20m  
  6 # 3214 Buchwald, MacKenz     Lester B Pea             2.18m  
  7 # 3655 VanMoerkerke, Mad     Vista Hills              2.17m  
  8 # 2104 Armitage, Ceci        St Andrew's              2.14m  
  9 # 3255 Petrou, Stephanie     Lester B Pea             2.08m  
 10 #  460 Shaw, Brookelyn       Clemens Mill             2.03m  
 11 # 2610 Crews, Hailey         Sunnyside Se             1.97m  
 12 # 2640 Ly, Brianna           Sunnyside Se             1.88m  
 13 #  462 Sidney, Martens       Clemens Mill             1.81m  
 
Event 48  Boys Other SLJ 12 Year Old
================================================================
      County: * 2.82m  2001        David Pinos, Westheights                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3259 Robson, Evan          Lester B Pea             2.37m  
  2 # 3658 Wei, Michael          Vista Hills              2.35m  
  3 # 1758 Shay, Jacob           Margaret Ave             2.21m  
  4 # 3648 Sun, Eric             Vista Hills             J2.21m  
  5 # 3529 Jackson, Torin        Avenue Road              2.12m  
  6 # 2608 Brooks, Cedric        Sunnyside Se             2.11m  
  7 # 2123 Faber, Alex           St Andrew's              2.05m  
  7 # 2163 Read, Grayson         St Andrew's              2.05m  
  9 # 2606 Aljaibat, Steve       Sunnyside Se             2.04m  
 10 # 1755 Schedewitz, Bryce     Margaret Ave             1.99m  
 11 # 1912 Gear, Michael         Park Manor S             1.96m  
 12 # 3547 Rahmann, Trentin      Avenue Road              1.81m  
 13 # 3265 Sullivan, Jack        Lester B Pea             1.53m  
 
Event 49  Boys Other SLJ 13 Year Old
================================================================
      County: * 3.25m  1992        Fabian Burke, Laurentian                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3671 Zhang, Feng           Vista Hills              2.59m  
  2 # 3205 Alvin, Isaiah         Lester B Pea             2.56m  
  3 # 3223 Ford, Jacob           Lester B Pea             2.55m  
  4 # 3557 Watson, Mataous       Avenue Road             J2.55m  
  5 # 1903 Birmingham, Drew      Park Manor S             2.51m  
  6 # 1901 Allison, Ben          Park Manor S            J2.51m  
  7 # 3536 Langka, Narongcha     Avenue Road              2.49m  
  8 # 3644 Sadou, Ryan           Vista Hills              2.48m  
  9 # 1722 Fujii, Yujiro         Margaret Ave             2.47m  
 10 # 2666 Rusu, Lucas           Sunnyside Se             2.33m  
 11 #  412 Choi, Derrick         Clemens Mill             2.30m  
 12 # 1720 Evans, Nolan          Margaret Ave             2.24m  
 13 #  442 Martin, Sawyer        Clemens Mill             2.18m  
 13 # 2649 Montoya, Jose         Sunnyside Se             2.18m  
 
Event 50  Boys Other SLJ 14 Year Old
================================================================
      County: * 3.03m  1990        Karl Wyman, Stanley Park                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3207 Bhudiraja, Moulik     Lester B Pea             2.48m  
  2 # 1906 Chumley, Andrew       Park Manor S             2.45m  
  3 #  446 Nguyen, James         Clemens Mill             2.31m  
  4 # 1943 Warren, Ethan         Park Manor S             2.28m  
  5 # 3525 Harrington, Jakob     Avenue Road              2.27m  
  6 # 3631 Mohamed, Yosuf        Vista Hills             J2.27m  
  7 # 2639 Lian, Thawng          Sunnyside Se             2.24m  
  7 # 2637 Lam, Danny            Sunnyside Se             2.24m  
  9 # 1753 Rose, Josh            Margaret Ave             2.22m  
 10 # 3620 Inman, August         Vista Hills              2.09m  
 11 # 3251 O'Hearn, Ty           Lester B Pea             2.08m  
 
Event 51  Girls Long Jump 12 Year Old
================================================================
      County: * 5.21m  2017        Abby Byers, Conestogo                       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  425 Harris, Mya           Clemens Mill             4.34m  
  2 # 1946 Williard, Jordan      Park Manor S             4.31m  
  3 # 1932 Robbins, Jordyn       Park Manor S             4.24m  
  4 # 2635 La Flamme, Hope       Sunnyside Se             4.20m  
  5 # 3235 McCormick, Rachel     Lester B Pea             4.17m  
  6 # 3508 Crane, Isabella       Avenue Road              4.13m  
  7 # 3612 Draeger, Rebecca      Vista Hills              4.05m  
  8 # 2642 Mahmood, Muna         Sunnyside Se             3.95m  
  9 # 2165 Sehar, Seemab         St Andrew's              3.83m  
 10 # 1760 Shoemaker, Alyssa     Margaret Ave             3.75m  
 11 # 1759 Sheinin, Mika         Margaret Ave             3.74m  
 12 # 2156 Milohnic, Lola        St Andrew's              3.73m  
 13 # 3670 Zhang, Anne           Vista Hills              3.71m  
 14 # 3272 Woods, Zoey           Lester B Pea             3.53m  
 15 #  453 Pereira, Morgan       Clemens Mill             3.46m  
 16 # 3511 Darsot, Humayraa      Avenue Road              2.69m  
 
Event 52  Girls Long Jump 13 Year Old
================================================================
      County: * 5.32m  2018        ABBY BYERS, Conestogo                       
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3258 Rahal, Sabrina        Lester B Pea             4.77m  
  2 #  407 Cammaert-Wilkin,      Clemens Mill             4.64m  
  3 # 2124 Farrell, Sarah        St Andrew's              4.56m  
  4 # 1731 Henry, Diamond        Margaret Ave             4.45m  
  5 # 1925 Martin, Taylor        Park Manor S            J4.45m  
  6 # 3637 Popplewell, Katie     Vista Hills              4.40m  
  7 # 1909 Diefenbacher, Tay     Park Manor S             4.17m  
  8 # 3606 Baumann, Kayla        Vista Hills              4.00m  
  9 # 2113 Cochrane, Alannah     St Andrew's              3.93m  
 10 # 1712 Cotoc, Daniela        Margaret Ave             3.92m  
 11 # 2617 Farquharson, Tash     Sunnyside Se             3.91m  
 12 #  433 Khaira, Ramneek       Clemens Mill             3.90m  
 13 # 2613 Dorleon, Janae        Sunnyside Se             3.71m  
 14 # 3237 McFadden, Avery       Lester B Pea             3.61m  
 15 # 3541 Master, Sania         Avenue Road              3.52m  
 16 # 3544 Morgan, Brooklyn      Avenue Road              3.27m  
 
Event 53  Girls Long Jump 14 Year Old
================================================================
      County: * 5.06m  1995        Melissa Stevens, Breslau                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1947 Wilson, Marissa       Park Manor S             4.61m  
  2 # 1702 Anthony, Sarah        Margaret Ave             4.48m  
  3 # 3252 Ou, Olivia            Lester B Pea             4.25m  
  4 # 2171 Taggart, Macie        St Andrew's              4.10m  
  5 # 1736 Kuan, Isabella        Margaret Ave             4.07m  
  6 # 1923 Martin, Madison       Park Manor S             3.98m  
  7 # 3638 Powel, Reegan         Vista Hills              3.89m  
  8 #  438 Lukezich, Chloe       Clemens Mill             3.74m  
  9 # 3229 Khangura, Alena       Lester B Pea             3.59m  
 10 # 2177 Wipp, Kiera           St Andrew's              3.40m  
 11 #  418 Estey, Kenya          Clemens Mill             3.32m  
 12 # 2607 Beaudry, Sadey        Sunnyside Se             3.20m  
 13 # 3624 Laftes, Janat         Vista Hills              2.73m  
 14 # 2614 Dosch, Quin           Sunnyside Se             2.64m  
 15 # 3543 Monsalvo, Kennedy     Avenue Road              2.50m  
 
Event 54  Boys Long Jump 12 Year Old
================================================================
      County: * 5.68m  1988        Ted Tomlin, Doon                            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2604 Alexander, Jerrel     Sunnyside Se             4.44m  
  2 # 1733 Hunter, Helix         Margaret Ave             4.41m  
  3 # 2616 Dubuc, William        Sunnyside Se             4.40m  
  4 # 3607 Bissett, Gavin        Vista Hills              4.38m  
  5 # 3259 Robson, Evan          Lester B Pea             4.28m  
  6 # 1749 Perera, Suneru        Margaret Ave             4.21m  
  7 #  445 Miranda, Cole         Clemens Mill             4.20m  
  8 # 2129 Fries, Cameron        St Andrew's              4.13m  
  8 # 3629 Matin, Arian          Vista Hills              4.13m  
 10 # 1908 Crawford, Calum       Park Manor S             4.11m  
 11 # 3518 Fischer, Nathan       Avenue Road              3.93m  
 12 # 2136 Harris, Brett         St Andrew's              3.85m  
 13 # 1913 Habermehl, Hudson     Park Manor S             3.80m  
 14 #  411 Chhelavda, Keeran     Clemens Mill             3.79m  
 15 # 3552 Smith, Logan          Avenue Road              3.25m  
 
Event 55  Boys Long Jump 13 Year Old
================================================================
      County: * 6.06m  1988        Adam Hewson, Lincoln Heights                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1726 Grenke, Holden        Margaret Ave             5.46m  
  2 # 1949 Young, Mitchell       Park Manor S             5.20m  
  3 # 1903 Birmingham, Drew      Park Manor S             5.11m  
  4 # 1725 Gray, Bryce           Margaret Ave             5.10m  
  5 # 2117 Deml, Parker          St Andrew's              4.84m  
  6 # 3623 Kalra, Varun          Vista Hills              4.63m  
  7 # 2141 Jenkins, Tyson        St Andrew's              4.60m  
  8 # 3206 Bernhardt, Carson     Lester B Pea             4.54m  
  9 # 3666 Yang, Jiun            Vista Hills              4.50m  
  9 #  422 Hajjo, Abdullah       Clemens Mill             4.50m  
 11 #  428 Jahn, Isaak           Clemens Mill             4.45m  
 12 # 3512 Delaney, Markus       Avenue Road              4.40m  
 13 # 3205 Alvin, Isaiah         Lester B Pea             4.38m  
 14 # 3528 Hurley, Camden        Avenue Road              4.29m  
 15 # 2654 Obeidi, Mohammed      Sunnyside Se             4.27m  
 16 # 2612 Demeter, William      Sunnyside Se             4.09m  
 
Event 56  Boys Long Jump 14 Year Old
================================================================
      County: * 6.70m  1990        Ted Tomlin, Stanley Park                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1770 Zavitz, Kevin         Margaret Ave             5.09m  
  2 # 3263 Simmons, Mitch        Lester B Pea             4.91m  
  3 # 3605 Bauer, Zekhari        Vista Hills             J4.91m  
  4 # 3663 Wong, Nathan          Vista Hills              4.80m  
  5 # 1943 Warren, Ethan         Park Manor S             4.75m  
  6 # 1902 Armstrong, Tucker     Park Manor S             4.74m  
  7 # 1771 Zettler, Micah        Margaret Ave             4.71m  
  8 # 2157 Moore, Jett           St Andrew's              4.58m  
  9 # 3219 Devito, Jackson       Lester B Pea             4.53m  
 10 # 2114 Court, Regan          St Andrew's              4.20m  
 11 # 2671 Vanderlaan, Matth     Sunnyside Se             4.19m  
 12 # 2628 Ibanez, Matteo        Sunnyside Se             3.87m  
 13 # 3502 Alwan, Ahmad          Avenue Road              3.80m  
 14 # 3556 Virk, Ziaan           Avenue Road              2.97m  
 
Event 57  Girls Triple Jump 12 Year Old
================================================================
      County: * 10.52m  2009        Angela Mercurio, Laurentian                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1718 Dobbin, Katie         Margaret Ave             9.02m  
  2 #  417 Dissanayake, Chay     Clemens Mill             9.00m  
  3 # 1919 Leonard, Megan        Park Manor S             8.75m  
  4 # 3614 Gawish, Arwa          Vista Hills              8.74m  
  5 # 2623 Hackbart, Kara        Sunnyside Se             8.58m  
  6 # 1764 Vanspronsen, Mega     Margaret Ave             8.47m  
  7 # 3260 Roy, Maeve            Lester B Pea             8.46m  
  8 # 3646 Shields, Amelia       Vista Hills              8.12m  
  9 # 3271 Wong, Jennifer        Lester B Pea             8.06m  
 10 # 2669 Tsandelis, Natali     Sunnyside Se             7.25m  
 11 # 2125 Faulkner, Zoe         St Andrew's              7.15m  
 12 # 2106 Bender, Avery         St Andrew's              6.83m  
 13 # 3533 Khan, Sana            Avenue Road              5.75m  
 
Event 58  Girls Triple Jump 13 Year Old
================================================================
      County: * 11.03m  2015        Sunday Okot, Sunnyside Se                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2621 Gordon, Jada          Sunnyside Se            10.66m  
  2 # 1715 Cressman, Lily        Margaret Ave             9.76m  
  3 # 3604 Barnes, Sydney        Vista Hills              9.15m  
  4 # 3238 McGill, Caitlyn       Lester B Pea             8.75m  
  5 # 2166 Shore, Caitlyn        St Andrew's              8.70m  
  6 # 1948 Woods, Paige          Park Manor S             8.61m  
  7 #  437 Luciano, Alayna       Clemens Mill             8.56m  
  8 # 2670 Vanderhout, Mikyl     Sunnyside Se             8.37m  
  9 # 3227 Hilliard, Darcy       Lester B Pea             8.33m  
 10 # 2120 Duyzer, Cammie        St Andrew's              8.30m  
 11 # 1713 Cotoc, Debora         Margaret Ave             8.18m  
 12 #  461 Shoemaker, Sarah      Clemens Mill             8.16m  
 13 # 1938 Soehner, Destiny      Park Manor S             7.70m  
 14 # 3560 Zubair, Aima          Avenue Road              7.68m  
 15 # 3539 Mantley, Bianca       Avenue Road              7.45m  
 16 # 3662 Wong, Angelina        Vista Hills              5.78m  
 
Event 59  Girls Triple Jump 14 Year Old
================================================================
      County: * 10.95m  2018        Ali Jasmyn, Edna Staebler                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3212 Bozsitz, Thea         Lester B Pea             9.06m  
  2 # 1747 Nelson, Hope          Margaret Ave             8.95m  
  3 # 1742 MacKay, Abby          Margaret Ave             8.85m  
  4 # 2171 Taggart, Macie        St Andrew's              8.74m  
  5 # 2646 McQuabbie, Emilie     Sunnyside Se             8.73m  
  6 # 3209 Blackburn, Sydney     Lester B Pea             8.59m  
  7 # 3527 Hicks, Samantha       Avenue Road              8.34m  
  8 # 2132 Goodwin, Ella         St Andrew's              8.16m  
  9 # 2624 Hajjouli, Elisa       Sunnyside Se             7.86m  
 10 #  431 Johnson, Katie        Clemens Mill             7.31m  
 11 # 3664 Xie, Amanda           Vista Hills              7.29m  
 12 #  420 Graveline, Caitly     Clemens Mill             6.43m  
 
Event 60  Boys Triple Jump 12 Year Old
================================================================
      County: * 11.57m  2015        Joseph Lu, Centennial (                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3218 Cole, Dante           Lester B Pea            10.19m  
  2 # 2625 Harris, Cameron       Sunnyside Se             9.65m  
  3 # 2641 Ly, Jordan            Sunnyside Se             9.64m  
  4 # 3503 Barry, Travis         Avenue Road              9.50m  
  5 # 3247 Nessel, Toby          Lester B Pea             9.31m  
  6 # 1762 Vanderveen, Tyler     Margaret Ave             9.27m  
  7 # 3621 Ismaeil, Soheyl       Vista Hills              9.03m  
  8 # 1733 Hunter, Helix         Margaret Ave             8.78m  
  9 # 3668 Yong, Ben             Vista Hills              8.74m  
 10 # 2107 Bilodeau, Bryson      St Andrew's              8.37m  
 11 # 3517 Farooq, Arish         Avenue Road              8.31m  
 12 # 1934 Shantz, Seth          Park Manor S             7.94m  
 13 # 1912 Gear, Michael         Park Manor S             7.81m  
 14 # 2167 Short, John           St Andrew's              6.56m  
 
Event 61  Boys Triple Jump 13 Year Old
================================================================
      County: * 13.00m  2008        Mitch O'Donnell, Queensmount               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1725 Gray, Bryce           Margaret Ave            11.31m  
  2 # 1901 Allison, Ben          Park Manor S            10.85m  
  3 # 2618 Foster-Newman, Ka     Sunnyside Se            10.71m  
  4 # 1928 Perry, Koen           Park Manor S            10.62m  
  5 # 3666 Yang, Jiun            Vista Hills             10.45m  
  6 # 3222 Fielding, Colin       Lester B Pea            10.38m  
  7 # 3510 Dador, Jeremiah       Avenue Road             10.37m  
  8 # 1722 Fujii, Yujiro         Margaret Ave            10.15m  
  9 # 2153 McElweenie, Robbi     St Andrew's              9.53m  
 10 # 2133 Graham, Keaton        St Andrew's              8.99m  
 11 # 3626 Long, Albert          Vista Hills              8.90m  
 12 #  401 Abuhawileh, Tamer     Clemens Mill             8.70m  
 13 #  451 Pedersen, Rylan       Clemens Mill             8.38m  
 -- # 2649 Montoya, Jose         Sunnyside Se              FOUL  
 
Event 62  Boys Triple Jump 14 Year Old
================================================================
      County: * 12.66m  1989        Adam Hewson, Lincoln Heights               
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3617 Hay, Ethan            Vista Hills             10.49m  
  2 # 1770 Zavitz, Kevin         Margaret Ave            10.16m  
  3 # 1709 Carter, Zach          Margaret Ave            10.08m  
  4 # 3263 Simmons, Mitch        Lester B Pea             9.95m  
  5 # 2662 Peppas, Yianni        Sunnyside Se             9.31m  
  6 # 1922 Martin, Ethan         Park Manor S             9.29m  
  7 # 2121 Dyer, Gabe            St Andrew's              9.01m  
  8 # 3523 Griffith, Dyson       Avenue Road              8.84m  
  9 # 3656 Vennala, Anish        Vista Hills              8.55m  
  9 # 2622 Guse, Joel            Sunnyside Se             8.55m  
 11 # 3530 Javid, Arham          Avenue Road              8.50m  
 12 # 1924 Martin, Nate          Park Manor S             7.69m  
 
Event 63  Girls Other SBT 12 Year Old
================================================================
      County: * 55.59m  1999        Elaine Dumas, Margaret Ave.                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1719 Donan, Evelyn         Margaret Ave            37.60m  
  2 # 2103 Akter, Jasmine        St Andrew's             37.15m  
  3 # 3250 O’reilly, Paige     Lester B Pea            36.68m  
  4 # 1751 Radtke, Violet        Margaret Ave            36.14m  
  5 # 2668 Shrum, Laura          Sunnyside Se            34.62m  
  6 # 3239 McGowan, Rachel       Lester B Pea            34.00m  
  7 # 2135 Griffith, Marley      St Andrew's             33.48m  
  8 # 3514 Drew, Caitlyn         Avenue Road             27.50m  
  9 # 1929 Pojerevacichi, Av     Park Manor S            27.07m  
 10 # 1916 Kilgour, Victoria     Park Manor S            25.05m  
 11 # 3670 Zhang, Anne           Vista Hills             23.40m  
 12 # 3619 Howe, Marissa         Vista Hills             23.30m  
 13 # 2601 Abdul Razaq, Noor     Sunnyside Se            22.57m  
 14 #  419 Gidda, Harsimran      Clemens Mill            14.10m  
 
Event 64  Girls Other SBT 13 Year Old
================================================================
      County: * 59.82m  2007        Cecelia Smith, Queensmount                 
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1701 Ali, Sahara           Margaret Ave            45.45m  
  2 # 3261 Shah, Ali             Lester B Pea            41.00m  
  3 # 3228 Kent, Ashley          Lester B Pea            38.70m  
  4 # 2146 Kowalchuk, Macken     St Andrew's             38.07m  
  5 # 3521 Gelsing, Zoey         Avenue Road             36.40m  
  6 # 1933 Schmitt, Taylor       Park Manor S            35.37m  
  7 # 1948 Woods, Paige          Park Manor S            35.00m  
  8 # 2670 Vanderhout, Mikyl     Sunnyside Se            33.95m  
  9 # 2172 Thomas, Marin         St Andrew's             33.90m  
 10 # 1706 Bin, Alexa            Margaret Ave            32.75m  
 11 # 3504 Bickford, Jade        Avenue Road             32.20m  
 12 # 2626 Heimbecker, Rylie     Sunnyside Se            31.27m  
 13 # 3633 Nazary, Madina        Vista Hills             29.40m  
 14 #  409 Canean, Lara          Clemens Mill            28.52m  
 15 # 3639 Pratt, Caelan         Vista Hills             25.25m  
 16 #  458 Schmidt, Sierra       Clemens Mill            23.28m  
 
Event 65  Girls Other SBT 14 Year Old
================================================================
      County: * 57.25m  1975        Anne Seibel, Park Manor                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  440 Mackenzie, Aislin     Clemens Mill            38.56m  
  2 # 1744 Mitchell, Gwyneth     Margaret Ave            36.00m  
  3 # 1931 Redmond, Kayla        Park Manor S            33.20m  
  4 # 3269 Wadel, Ailey          Lester B Pea            33.02m  
  5 # 2173 Tobar, Esther         St Andrew's             32.35m  
  6 # 3654 Van de Watt, Erin     Vista Hills             31.95m  
  7 # 3608 Bumstead, Sarah       Vista Hills             31.33m  
  8 # 3210 Bogad, Devyn          Lester B Pea            31.24m  
  9 # 2646 McQuabbie, Emilie     Sunnyside Se            30.78m  
 10 # 2614 Dosch, Quin           Sunnyside Se            30.60m  
 11 # 1707 Binet, Abbey          Margaret Ave            28.97m  
 12 # 2126 Felker, Olivia        St Andrew's             26.30m  
 13 #  429 Jewell, Scarlett      Clemens Mill            22.83m  
 
Event 66  Boys Other SBT 12 Year Old
================================================================
      County: * 72.95m  2011        Keenan Izzard, Stanley Park                
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3519 Fitzgerald, Jack      Avenue Road             54.06m  
  2 # 2667 Scott, Justin         Sunnyside Se            50.50m  
  3 # 1908 Crawford, Calum       Park Manor S            48.57m  
  4 # 3667 Yassini, Sina         Vista Hills             47.40m  
  5 #  444 McRae, Lance          Clemens Mill            46.17m  
  6 # 3640 Reid, Jackson         Vista Hills             45.60m  
  7 # 3518 Fischer, Nathan       Avenue Road             45.55m  
  8 # 3266 Tauer, Jacob          Lester B Pea            44.70m  
  9 # 1735 Kroetsch, Madison     Margaret Ave            41.25m  
 10 # 1740 Lowe, Nathan          Margaret Ave            39.60m  
 11 # 1934 Shantz, Seth          Park Manor S            39.47m  
 12 # 2643 Majlis, Dayem         Sunnyside Se            38.03m  
 13 # 3254 Patterson, Jake       Lester B Pea            38.00m  
 
Event 67  Boys Other SBT 13 Year Old
================================================================
      County: * 79.22m  1998        Tim Brent, Silverheights                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1905 Brubacher, Ryan       Park Manor S            60.03m  
  2 # 1921 Martin, Brody         Park Manor S            59.05m  
  3 # 3270 Wiens, Cameron        Lester B Pea            55.40m  
  4 # 2645 Mathews, Braxton      Sunnyside Se            54.82m  
  5 # 2153 McElweenie, Robbi     St Andrew's             54.80m  
  6 # 3506 Chauhan, Ayush        Avenue Road             53.75m  
  7 # 2105 Arnold, Dom           St Andrew's             52.70m  
  8 # 1729 Hawke, Justin         Margaret Ave            49.64m  
  9 #  459 Shakeel, Bilal        Clemens Mill            46.50m  
 10 # 2629 Isaac, Allister       Sunnyside Se            41.80m  
 10 # 3559 Wilson, Michael       Avenue Road             41.80m  
 12 # 3217 Chan, Thomas          Lester B Pea            41.55m  
 13 # 3659 Wendorf, Brent        Vista Hills             37.20m  
 
Event 68  Boys Other SBT 14 Year Old
================================================================
      County: * 86.25m  1996        Rob George, Clemens Mill                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3618 Hentges, Matthew      Vista Hills             55.17m  
  2 # 3203 Al Zoubi, Omar        Lester B Pea            54.14m  
  3 # 1922 Martin, Ethan         Park Manor S            54.00m  
  4 # 2168 Stapleton, Liam       St Andrew's             52.12m  
  5 # 1709 Carter, Zach          Margaret Ave            51.02m  
  6 # 1911 Freeman, Nate         Park Manor S            48.25m  
  7 # 1753 Rose, Josh            Margaret Ave            47.93m  
  8 # 2671 Vanderlaan, Matth     Sunnyside Se            47.60m  
  9 # 2147 Laparan, Julian       St Andrew's             46.60m  
 10 # 2644 Martin, Derek         Sunnyside Se            46.57m  
 11 # 3631 Mohamed, Yosuf        Vista Hills             39.97m  
 12 #  434 Khan, Taha            Clemens Mill            34.86m  
 
Event 69  Girls Shot Put 12 Year Old
================================================================
      County: * 8.60m  2003        Suzanna Hajder, Laurentian                  
        3 kg: ! 8.94m  2018        Muskaan Thakh, Groh Public                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 #  439 Lukoji, Deandra       Clemens Mill             8.01m  
  2 #  408 Campbell, Erin        Clemens Mill             7.35m  
  3 # 1916 Kilgour, Victoria     Park Manor S             7.21m  
  4 # 3240 Merz, Gabby           Lester B Pea             6.96m  
  5 # 3603 Bae, Haena            Vista Hills              6.68m  
  6 # 3225 Hamm, Jamie           Lester B Pea             6.53m  
  7 # 2138 Heipel, Melanie       St Andrew's              6.51m  
  8 # 1719 Donan, Evelyn         Margaret Ave             6.44m  
  9 # 2664 Phillips, Gabby       Sunnyside Se             6.41m  
 10 # 3545 Muskan, Mariyah       Avenue Road              6.36m  
 11 # 3516 Dwyer, Kailey         Avenue Road              6.28m  
 12 # 1757 Sharma, Mohini        Margaret Ave             6.14m  
 13 # 2122 Eversfield, Kendr     St Andrew's              5.83m  
 14 # 3611 Deswal, Kaniesa       Vista Hills              5.36m  
 15 # 2603 Alexander, Emma       Sunnyside Se             5.27m  
 
Event 70  Girls Shot Put 13 Year Old
================================================================
      County: * 9.85m  2007        Daniella Harvey, MacGregor                  
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3257 Raetsen, Jaime        Lester B Pea             9.68m  
  2 # 3221 Elmslie, Isabella     Lester B Pea             8.76m  
  3 # 1938 Soehner, Destiny      Park Manor S             8.62m  
  4 # 1731 Henry, Diamond        Margaret Ave             8.51m  
  5 # 1701 Ali, Sahara           Margaret Ave             8.21m  
  6 # 2110 Campbell, Tianna      St Andrew's              8.04m  
  7 # 1917 Koch, Carmen          Park Manor S             8.00m  
  8 #  436 Litwiller, Brooke     Clemens Mill             7.88m  
  9 # 2158 Paiva, Emily          St Andrew's              7.83m  
 10 # 3651 Terier, Sara          Vista Hills              7.55m  
 11 # 3546 Obrien, Ryleigh       Avenue Road              7.53m  
 12 #  441 Malabre, Aliyah       Clemens Mill             7.49m  
 13 # 3504 Bickford, Jade        Avenue Road              7.24m  
 14 # 3622 Kakpovia, Jefe        Vista Hills              6.69m  
 15 # 2657 Onato, Charis         Sunnyside Se             6.42m  
 16 # 2659 Patton, Hope          Sunnyside Se             6.31m  
 
Event 71  Girls Shot Put 14 Year Old
================================================================
      County: * 10.10m  1997        Sue Shantz, MacGregor                      
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2132 Goodwin, Ella         St Andrew's              8.68m  
  2 # 1730 Hayes, Megan          Margaret Ave             8.48m  
  3 # 1717 Dimitrievski, Ale     Margaret Ave             7.93m  
  4 # 1926 Muller, Raewyn        Park Manor S             7.53m  
  5 # 3654 Van de Watt, Erin     Vista Hills              7.35m  
  6 # 3534 King, Jaeda           Avenue Road              7.31m  
  7 # 2176 Williams, Adriann     St Andrew's              7.26m  
  8 # 1944 Weber, Olivia         Park Manor S             7.25m  
  9 #  424 Harper, Taya          Clemens Mill             6.52m  
 10 # 2632 Kavelman, Madison     Sunnyside Se             6.32m  
 11 #  440 Mackenzie, Aislin     Clemens Mill             6.29m  
 12 # 3624 Laftes, Janat         Vista Hills              6.03m  
 13 # 3522 Gingerich, Emily      Avenue Road              5.67m  
 14 # 2655 Ochola, Faith         Sunnyside Se             5.66m  
 
Event 72  Boys Shot Put 12 Year Old
================================================================
      County: * 12.19m  2008        Lock Coulter, Lester B. Pearson            
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 3503 Barry, Travis         Avenue Road              8.76m  
  2 #  406 Butler, Gavin         Clemens Mill             8.58m  
  3 # 3519 Fitzgerald, Jack      Avenue Road              8.20m  
  4 # 2611 Csanady, Rylee        Sunnyside Se             8.14m  
  5 # 1920 Malik, Mikael         Park Manor S             8.12m  
  6 # 2169 Stapleton, Nolan      St Andrew's              7.91m  
  7 #  444 McRae, Lance          Clemens Mill             7.46m  
  8 # 3643 Ruttan, Lincoln       Vista Hills              7.45m  
  9 # 1734 Ivanco, Otis          Margaret Ave             7.35m  
 10 # 2667 Scott, Justin         Sunnyside Se             7.25m  
 11 # 1735 Kroetsch, Madison     Margaret Ave             6.80m  
 12 # 2140 Horgan, Colin         St Andrew's              6.47m  
 13 # 3641 Reinhardt, Max        Vista Hills              6.03m  
 14 # 3233 Lorenz, Will          Lester B Pea             5.93m  
 
Event 73  Boys Shot Put 13 Year Old
================================================================
      County: * 13.70m  1971        Jim Hodges, Stewart Ave.                   
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 2105 Arnold, Dom           St Andrew's             10.14m  
  2 # 1743 Macleod, Michael      Margaret Ave             9.97m  
  3 # 1921 Martin, Brody         Park Manor S             9.66m  
  4 # 3256 Radley, Damon         Lester B Pea             9.35m  
  5 # 1914 Harth, Cole           Park Manor S             9.04m  
  6 # 2139 Hillier, Daniel       St Andrew's              8.82m  
  7 # 2654 Obeidi, Mohammed      Sunnyside Se             8.75m  
  8 # 2648 Miller, Tyler         Sunnyside Se             8.46m  
  9 # 3270 Wiens, Cameron        Lester B Pea             8.45m  
 10 # 3602 Almeida, Mateus       Vista Hills              8.23m  
 11 # 3506 Chauhan, Ayush        Avenue Road              8.11m  
 12 #  422 Hajjo, Abdullah       Clemens Mill             8.07m  
 13 # 1710 Cheema, Kabeer        Margaret Ave             7.71m  
 14 # 3647 Shields, Liam         Vista Hills              7.35m  
 15 # 3553 Smith, Tanner         Avenue Road              5.83m  
 
Event 74  Boys Shot Put 14 Year Old
================================================================
      County: * 13.87m  1989        Chris Wein, Queensmount                    
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 # 1703 Arce, Diego           Margaret Ave            10.97m  
  2 # 1711 Cho, Joey             Margaret Ave             9.64m  
  3 # 3234 Marner, Broedan       Lester B Pea             9.63m  
  4 # 2170 Stevens, Brian        St Andrew's              9.29m  
  5 # 3618 Hentges, Matthew      Vista Hills              9.04m  
  6 # 3220 Duong, Conan          Lester B Pea             8.98m  
  7 # 3509 Crowder, Tryvynt      Avenue Road              8.45m  
  8 # 1939 Speiran, Ian          Park Manor S             8.33m  
  9 # 3649 Sun (8), Eric         Vista Hills              7.99m  
 10 # 2128 Foss, Payton          St Andrew's              7.80m  
 11 # 2637 Lam, Danny            Sunnyside Se             7.71m  
 12 # 2628 Ibanez, Matteo        Sunnyside Se             7.61m  
 13 # 3505 Bovay, Brock          Avenue Road              7.21m